Skip to content
Home » Present Perfect Tense Konu Anlatımı #51 | present perfect simple | การออกแบบเว็บไซต์ด้วยตนเอง

Present Perfect Tense Konu Anlatımı #51 | present perfect simple | การออกแบบเว็บไซต์ด้วยตนเอง

Present Perfect Tense Konu Anlatımı #51|เรียนรู้การออกแบบเว็บไซต์ออนไลน์ที่บ้าน.

[button color=”primary” size=”small” link=”#” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]ชมวิดีโอด้านล่าง[/button]

สามารถดูข้อมูลที่เป็นประโยชน์เพิ่มเติมได้ที่นี่: ดูที่นี่

รูปภาพที่เกี่ยวข้องกับบทความ Present Perfect Tense Konu Anlatımı #51.

Present Perfect Tense Konu Anlatımı #51

Present Perfect Tense Konu Anlatımı #51


ข้อมูลที่เกี่ยวข้องกับหมวดหมู่ present perfect simple

ในวิดีโอนี้ ฉันกำลังอธิบาย present perfect tense ที่รู้จักกันในชื่อ ‘recent past tense’ ลองใช้วิดีโอพรีเมียมแบบไม่มีโฆษณา พร้อมซูมกระดานดำและแม้แต่ในสายอินเทอร์เน็ตที่จำกัด: ก่อนอื่นเรามาตรวจสอบโครงสร้างของอดีตกันก่อน แล้วจึงจะใช้ Present Perfect Tense ได้ที่ไหน ปัจจุบันกาลสมบูรณ์ใช้ในประโยคที่ถูกสร้างขึ้นในอดีต แต่ไม่มีเวลาที่ชัดเจนเมื่อทำเสร็จ ภาษาตุรกีที่เทียบเท่านี้คือนิพจน์ที่ลงท้ายด้วย -mış/-miş ตัวอย่างเช่น ในประโยค “มีคนทิ้งหนังสือพิมพ์ไว้ที่นี่” เป็นที่ชัดเจนว่าหนังสือพิมพ์ถูกทิ้งไว้ที่นั่นในบางครั้งในอดีต แต่ก็ไม่ชัดเจนว่าเมื่อใด ประโยคประเภทนี้ออกเสียงในอดีตกาลที่ผ่านมาในภาษาอังกฤษ มาดูความแตกต่างระหว่าง present perfect กับ past simple กัน – ในอดีต Di’li เรามีคำวิเศษณ์บอกเวลาที่ชัดเจนและชัดเจน เช่น เมื่อวาน สัปดาห์ที่แล้ว เมื่อสองนาทีที่แล้ว ไม่มีสิ่งเหล่านี้ให้วันที่ที่ชัดเจนแก่เรา เหตุผลก็คือว่ากาลที่ผ่านมาใช้เพื่ออธิบายการกระทำที่ยังคงมีผลในขณะที่พูด สิ่งที่สำคัญในกาลปัจจุบันที่สมบูรณ์แบบไม่ใช่เมื่อมีเหตุการณ์เกิดขึ้น แต่ไม่ว่าจะเกิดขึ้นหรือไม่ก็ตาม ดังนั้นมันจึงอยู่เหนือประสบการณ์มากกว่าเวลา เรายังสามารถใช้ past tense ล่าสุดเพื่อพูดถึงสถานการณ์ปลายเปิดที่ยังคงดำเนินอยู่หรือมีศักยภาพที่จะดำเนินต่อไปได้ ในภาษาอังกฤษถ้าจะถามว่ามีใครเคยไปสถานที่นั้นมาก่อนหรือไม่ เราใช้ present tense เพราะอีกครั้ง เพราะอีกคนยังมีชีวิตอยู่ อย่างไรก็ตาม เราต้องระมัดระวังในการใช้กริยาที่หายไปและเป็นไปเพื่อจุดประสงค์นี้ เนื่องจากทั้งสองเพิ่มความหมายที่แตกต่างกัน เราใช้ been เสมอเมื่อถามคำถาม เพราะถ้าเราใช้ไปแล้ว คนที่อยู่ข้างหน้าเราจะไม่ไปที่นั่นและไม่กลับมาจากที่นั่น และในกรณีนี้ เราจะไม่สามารถถามคำถามนี้ได้ ภาพยนตร์ที่อ้างอิง (ตามลำดับใบเสนอราคา) The Intern .

>>Nataviguides.com เราหวังว่าข้อมูลนี้จะมีคุณค่าอย่างยิ่งสำหรับคุณ ขอบคุณมากที่รับชม.

เนื้อหาเกี่ยวข้องกับเนื้อหาpresent perfect simple.

#Present #Perfect #Tense #Konu #Anlatımı

present perfect tense konu anlatımı,yakın geçmiş zaman,present perfect simple past farkı,present perfect ve past simple arasındaki farklar,ingilizce yakın geçmiş zaman konu anlatımı,present perfect tense konusu,present perfect tense video,yakın geçmiş zaman video,Present Perfect Tense

Present Perfect Tense Konu Anlatımı #51

present perfect simple.

40 thoughts on “Present Perfect Tense Konu Anlatımı #51 | present perfect simple | การออกแบบเว็บไซต์ด้วยตนเอง”

 1. mükemmel anlatım. asıl emin olamadığım konu tam olarak nerelere have ekleyeceğim idi. karşılaştırmalı örnekler, filmlerden örnekler ve son olarak alıştırmalar ile çok güzel anladım. teşekkür ederim hocam.

 2. Özer Hocam videolar için teşekkür ederiz,anlatımınız güzel izliyoruz ama not alamıyoruz.. yazılar okadar küçük yazılmış ki gözlükle bile göremiyoruz.. Bu kadar küçük yazıyı neden tercih ediyorsunuz merak ediyorum..çoğu kişinin bunu dile getirmesine rağmen..okadar emek var ama göremiyoruz,not alamıyoruz…teşekkürler emeğiniz için..

 3. Video'yu 2 kere izliyorum, sonra konu anlatımı kitabınızdan okuyorum. Sonra tekrar 2 kere izleyip defaatle kitabı okuyorum. Sonra yarım saat ara verip aynı tarifeyi 2. kez uyguluyorum. Ufak detayları unutsam dahi konu kavranmış oluyor. 🤙

 4. 14.58 de mıştı eki için past perfect kullanmaz mıydık kafamı karıştırdı. başkasının bize söylediğini biz başkasına söylerken mişmiş demiyor muyuz burada ne alaka anlayamadım hocam:( fiili gerçekleştiren kendisi. yani kendi okumuş zaten neden bir-muş daha gelsin ki?

 5. Hocam hastanede kısa tedavi ya da ziyaret durumlarında at kullanıp çalışma durumunda in kullanmıyor muyduk? Burda neden çalıştım derken at kullandınız(dk:11.55).

 6. Net bir tarih verdiğimiz için past tense kullandık demişsiniz, last year hiç net bir tarih değil, ''biraz önce'' bile ondan daha net

 7. Present perfect tense yapılan ve etkisi devam eden şeyleri söylerken kullanılıyorsa nasıl olumsuzu olabilir
  Yani olmamış bir eylem nasıl devam edebilir

 8. harika bir yorumla karşınızdayım. Have ve Has in " var" anlamı var bir de present perfect tense'de kullanılıyor. Yani Fiilin 3.hali ve have varsa present perfecttir. hadi eyv.

 9. eğer gone ile been i karıştırıyorsanız Rose nin Gone şarkısını dinleyin ve anlamlarına bakın ölseniz bile unutmazsınız 😁

 10. ✨*Kısa not*✨
  Sonuçlar, deneyimler, başarılar, geçmişte tekrar eden olaylar ve henüz tamamlanmamış olaylar ifade edilirken present perfect tense kullanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *